Vážený Richard
je vidieť, že v danej oblasti ste expertom, čo sa o mne bohužiaľ v tejto veci povedať nedá. Porozumel som Vám do tej miery, že zrejme presadzujete riešenia, ktoré umožnia mestu, mestám a verejnej správe vôbec, nakupovať takzvané otvorené softvérové riešenia, ktoré zo zákazníka neurobia otroka uzavretého systému. To je dnes často bohužiaľ štandardom. To čo Vám môžem určite sľúbiť je rozumná diskusia na túto tému a veľmi sa mi páči aj myšlienka organizovania besied a školení ohľadom slobodného softvéru.

Žijeme dnes veľmi rýchlu a prudko dopredu bežiacu dobu a ja síce už mám 63 rokov, ale vnímam ako svet okolo nás beží dopredu. Sú experti, ktorí sa dnes venujú veciam o ktorých ja osobne nemám ani tušenia, ale viem si domyslieť a viem pochopiť, že pre našu budúcnosť a budúcnosť našich detí majú a môžu mať obrovský význam.

Čo sa týka pojmu smart-city. Vnímam to tak, že o tom veľa ľudí veľa rozpráva, ale málo z nich si uvedomuje komplexnosť celej tejto agendy. To naozaj nie je iba o lampách, ktoré svietia iba vtedy keď treba a ani iba o monitorovaní ľudí ...atď. Agenda Smart-City v sebe obsahuje ekológiu, životné prostredie, energetiku, plánovanie, obstarávanie .... všetko, čo súvisí s chodom mesta. Ale je to správny trend a nikto na svete ho nezastaví. Tí, čo budú popredu, budú mať v budúcnosti veľkú výhodu.

Prehodnotenie všetkých externých dodávateľov mesta a mestských organizácií bude súčasťou môjho auditu mesta, pokiaľ sa stanem primátorom. Vrátane IT dodávateľov.

Asi som Vás nepotešil, ale chcel som len povedať, že mám hlavu otvorenú a rád sa učím aj nové veci. A vždy mám okolo seba šikovných ľudí, ktorí sa vyznajú v jednotlivých oblastiach. Možno by ste mohol byť jedným z nich aj Vy. Z vašej správy mám dojem, že sa viete veciam venovať hlbšie a máte znalosti. To sa vždy cení.

S pozdravom AB.